ECARTICO
Linking cultural industries in the early modern Low Countries, ca. 1475 - ca. 1725

Jacques van der Wyhen

Portrait
Name:Jacques van der Wyhen
Name variants:Jakes / Jaques van der Wijen
Gender:male
Born:Amsterdam baptized on
Died:
Father:Artus van der Wijen (? - 1622)
Mother:Margriete Nagels (? - 1621)

Marriage:

Occupations:

Occupational address:

Attributes

Category Attribute Value Date startDate end
Subject of painting Landschaplandschappen

Relations

Relation Modifier Date startDate end
Education and training
master of Andries Bruijnseelscertain
pupil of Gillis van Coninxloo IIcertain
pupil of David Vinckboons I, alias: Vingboonscertain

References

External biographical records

Primary sources

  1. Stadsarchief Amsterdam, Amsterdam: DTB-registers (toegangsnummer 5001), 1: 294 (27-7-1586), 5: 289 (14-7-1619), 6: 13 (1-5-1622), 40: 100 (29-9-1620), 40: 244 (25-2-1624), 40: 485 (19-12-1628) & 419: 142 (20-6-1615)
  2. Stadsarchief Amsterdam, Amsterdam: Archief van de Notarissen ter standplaats Amsterdam (toegangsnummer 5075), 521: 227v-228v (scans nrs. 228-229, 6-3-1637)

Secondary sources

  1. Groenendijk, Pieter, Beknopt biografisch lexicon van Zuid- en Noord-Nederlandse schilders, graveurs, glasschilders, tapijtwevers et cetera van ca. 1350 tot ca. 1720, Leiden: Primavera (2008)
  2. Thieme, Ulrich & Becker, Felix, Allgemeines Lexikon der bildenden K├╝nstler von der Antike bis zur Gegenwart, Band 36, Leipzig: Engelmann (1948)
  3. De Jager, Ronald, 'Meester, leerjongen, leertijd. Een analyse van zeventiende-eeuwse Noord-Nederlandse leerlingcontracten van kunstschilders, goud- en zilversmeden', Oud Holland 104 (1990), pp. 69-110. <URL: https://www.jstor.org/stable/42711281>, 97
  4. De Jager, Ronald, 'Meester, leerjongen, leertijd. Een analyse van zeventiende-eeuwse Noord-Nederlandse leerlingcontracten van kunstschilders, goud- en zilversmeden', Oud Holland 104 (1990), pp. 69-110. <URL: https://www.jstor.org/stable/42711281>, 97
  5. Montias, John Michael, The Montias Database of 17th Century Dutch Art Inventories, . <URL: https://research.frick.org/montias>, 21239
  6. Briels, Jan, Vlaamse schilders en de dageraad van Hollands Gouden Eeuw, 1585-1630 : met biografie├źn als bijlage, Antwerpen: Mercatorfonds (1997)
  7. De Maere, J. & Webbes, M., Martin, Jennifer A. (ed.) Illustrated dictionary of 17th century Flemish painters (3 vols.), Brussels: La Renaissance du Livre (1994)
  8. Bredius, A., 'Archiefsprokkelingen. Andries Bruynseels, leerling van Jaques van der Wijen.', Oud-Holland 55 (1938), pp. 274
  9. Briels, Jan, Vlaamse schilders in de noordelijke Nederlanden in het begin van de Gouden Eeuw 1585-1630, Haarlem: Becht/Gottmer; Antwerpen: Mercator (1987)